Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI, strona 5:

Ochotnicza Straż Pożarna w Gniewinie, została laureatem V edycji programu grantowego „WzMOCnij swoje otoczenie"

Utworzono dnia 18.07.2023

Miło jest nam poinformować, że Ochotnicza Straż Pożarna w Gniewinie, została laureatem V edycji programu grantowego „WzMOCnij swoje otoczenie"
Z radością informujemy, że nasza jednostka zostanie wyposażona w kamerę termowizyjną FLIR K45. Zakup będzie możliwy dzięki grantowi przyznanemu nam w ramach dobrosąsiedzkiego programu „WzMOCnij swoje otoczenie”, organizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A..
Kamera termowizyjna to podstawowe narzędzie w działaniach pożarowych - pozwala na zaplanowanie taktyki działań, szybsze lokalizowanie pożaru w strefie zadymionej, łatwiejsze i bezpieczniejsze poruszanie się w zadymionych pomieszczeniach i szybsze odnajdywanie poszkodowanych.
Program „WzMOCnij swoje otoczenie” wspiera lokalne inicjatywy związane z aktywizacją społeczną, rozwojem wspólnej przestrzeni publicznej, poprawą jakości życia i bezpieczeństwa mieszkańców. Więcej informacji o programie „WzMOCnij swoje otoczenie” przeczytać można na stronie www.wzmocnijotoczenie.pl www.energetycznykompas.pl
Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A.

„AKTYWNE SPOŁECZEŃSTWO w koncepcji INTELIGENTNYCH WIOSEK”

Utworzono dnia 20.07.2023

Stowarzyszenie "Bursztynowy Pasaż" z siedzibą w Gniewine organizuje Konkurs „AKTYWNE SPOŁECZEŃSTWO w koncepcji INTELIGENTNYCH WIOSEK”, w ramach którego wyłoni i nagrodzi 14 aktywności zrealizowanych w latach 2020 – 2022, które najbardziej wpisują się w koncepcję inteligentnych wiosek (Smart Villages). Nagrodami będą karty podarunkowe do wybranych przez laureatów punktów handlowych (do wyboru: Leroy Merlin, Media Expert, Comes, Biedronka) o wartości 2 000,00 zł netto dla wyróżnionego zgłoszenia.

Konkurs skierowany jest do sołtysów i organizacji społecznych (np. stowarzyszeń, fundacji, KGW, OSP) działających na obszarze gmin: Choczewo, Gniewino, Wejherowo, Cewice, Nowa Wieś Lęborska, Wicko i miasta Łeba.

Nabór formularzy zgłoszeniowych przewidziany jest w terminie 1-20.08.2023 r., a ogłoszenie wyników nastąpi 3 dni później. Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy można pobrać ze strony internetowej www.bursztynowypasaz.pl .

czytaj dalej na temat: „AKTYWNE SPOŁECZEŃSTWO w koncepcji INTELIGENTNYCH WIOSEK”

DNI GMINY GNIEWINO / CZADOMAN / ALEKSANDRA SZWED / VARIUS MANX & KASIA STANKIEWICZ / 22 LIPCA 2023

Utworzono dnia 13.06.2023
Zbliżają się Dni Gminy Gniewino 2023!
22.07.2023 r. na Placu Koncertowym w Czymanowie wystąpią największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej.
Wydarzenie rozpocznie o godzinie 13:00 przemarszem Orkiestr Dętych z remizy OSP w Gniewinie do Kompleksu „Kaszubskie Oko”, a na Placu Koncertowym w Czymanowie odbędzie się Przegląd Orkiestr Dętych oraz występy zespołów regionalnych.
Plac wypełni się różnorodnymi stoiskami, będzie strefa gastronomiczna oraz strefa atrakcji dla dzieci.
Wieczorem na scenie wystąpią: Varius Manx & Kasia Stankiewicz, Aleksandra Szwed oraz Czadoman.
Wydarzenie zakończymy pokazem laserowym.
Drugiego dnia, czyli 23 lipca na Przystani w Nadolu odbędzie się Krancbal, które charakter typowo regionalny przyciąga co roku rzeszę turystów i miejscowych. Wystąpią tam zespoły folklorystyczne, kabarety wydarzenie zakończymy zabawą przy muzyce na żywo.
Niebawem więcej szczegółów!
czytaj dalej na temat: DNI GMINY GNIEWINO / CZADOMAN / ALEKSANDRA SZWED / VARIUS MANX & KASIA STANKIEWICZ / 22 LIPCA 2023

Dzień Dziecka z Centrum Kultury w Gniewinie

Utworzono dnia 05.06.2023

Tegoroczny Dzień dziecka rozpoczęliśmy od występów tanecznych dzieci i młodzieży ze Szkoły Tańca Dora Dance. Rozwijając swoją pasję, uczestniczki i uczestnicy zajęć pokazują coraz wyższy poziom swoich umiejętności tanecznych, a z nasi najmłodsi uczestnicy czerpią z zajęć dużo radości i wesoło pląsają w rytm muzyki. 

Drugiego dnia, zorganizowaliśmy dla dzieci kilka atrakcji, rozpoczęliśmy od projekcji bajki w naszym kinie, bezpłatnych dmuchańcach i na koniec zaskakującego pokazu iluzji. 

Gminna delegacja w Gogolinie - 800 lat Gogolina

Utworzono dnia 28.06.2023

W dniach 24-25 czerwca delegacja Gminy Gniewino z Wójtem Zbigniewem Walczakiem na czele wzięła udział w „Festiwalu Tożsamości i Kultury Regionów Wsi Odnowionej” oraz „Międzynarodowe Dni Partnerstwa”, organizowanych w ramach obchodów 800-lecia Gogolina. Podczas wydarzenia nie zabrakło bicia rekordu w graniu i śpiewaniu piosenki „Poszła Karolinka do Gogolina”. Jedną z ważniejszych atrakcji wydarzenia była parada Orkiestr Dętych.

„Biesiada Kaszubska na Wesoło” to był czas dla Nas – Kaszubów. Wystąpiła Gminna Orkiestra Dęta z Gniewina, Szczypior Kapela oraz Kabaret Pürtce. Koło Gospodyń Wiejskich z Perlina przygotowało na te okazję stoisko promocyjne ze smakami naszego regionu. Nie zabrakło pysznych ciast, chleba ze smalcem, wędlin oraz ryb  od wędzonych po te w zalewie i w puszkach.

Pracownicy Centrum Kultury i Biblioteka w Gniewinie wspólnie z pracownikami Muzeum Ziemi Puckiej im. Floriana Ceynowy  promowali Gminę Gniewino oraz naszą kaszubską kulturę.  

Dziękujemy wszystkim naszym partnerom zaangażowanym w realizację wyjazdu a w szczególności firmą LIBRU SEA Sp. z o.o. oraz Thai Union  Poland Sp. z o.o.

czytaj dalej na temat: Gminna delegacja w Gogolinie - 800 lat Gogolina

Wystawcy poszukiwani! - 22.07.2023 r., Dni Gminy Gniewino

Utworzono dnia 31.05.2023

Poszukujemy wystawców na nasze gminne święto! W tym roku Dni Gminy Gniewino odbędą się 22 lipca na Placu Koncertowym w Czymanowie. 

Co roku nasze wydarzenia przyciąga sporą publiczność - miejscową jak i turystów.

Nie zabraknie strefy dla dzieci, strefy gastronomicznej, koncertów i pokazu laserowego na zakończenie. 

 

Zachecamy wystawców do wypełnienia formularza zgłoszeniowego dostępnego w załączniku. 

Organizacje charytatywne oraz wystawcy regionalni zwolnieni są z opłat placowych!

W związku z tym że jest to wydarzenie plenerowe zwracamy uwagę na zaopatrzenie się w rzeczy niezbędne do przygotowania stoiska (namiot, stoły itp.)

czytaj dalej na temat: Wystawcy poszukiwani! - 22.07.2023 r., Dni Gminy Gniewino

Dni Gminy Gniewino 2023!

Utworzono dnia 26.06.2023
Został miesiąc do święta naszej gminy Gniewino! Podczas wydarzenia będzie strefa gastronomiczna, atrakcje dla dzieci, strefa handlowa m.in. rękodzieło, zabawki, stoisko charytatywne OTOZ Animals - Schronisko Dąbrówka. Odbędą się niesamowite koncerty polskich gwiazd, pokaz laserowy, oraz występy Orkiestr Dętych.
Zapraszamy na Dni Gminy Gniewino 2023!
Sponsorem Głównym Dni Gminy Gniewino jest spółka Polskie Elektrownie Jądrowe sp. z o.o., odpowiedzialna za przygotowanie procesu inwestycyjnego w projekcie budowy pierwszej polskiej elektrowni jądrowej.

czytaj dalej na temat: Dni Gminy Gniewino 2023!

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Luty 2024
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3

Imieniny

Katalog biblioteki

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 90

W poprzednim tygodniu: 187

W tym miesiącu: 642

W poprzednim miesiącu: 1014

Wszystkich: 102096

LEKTURY SZKOLNE

Bajki do słuchania za darmo

BAJKI ZASYPIANKI

Darmowa wypożyczalnia zbiorów cyfrowych BN