Studio Artystyczne dla Młodych Talentów

Nauka gry na pianinie

Zajęcia gry na pianinie prowadzi pani Iwona Filant-Melańczuk - mgr sztuki, artysta, muzyk.

wykształcenie: Akademia Muzyczna im. F. Chopina w Warszawie - wydział Fortepianu, Klawesynu i Organów (dyplom z wyróżnieniem, 1982),  muzyczne kursy interpretacji muzyki w kraju i za granicą.

Charakter zajęć:

• nauka gry na fortepianie
  • indywiduala praca nad uczniem
  • profesjonalne rozwijanie uzdolnień muzycznych
  • nauka czytania nut, praca nad techniką gry, kształcenie słuchu i wrażliwości na dźwięki.
  • materiał nauczania do wieku dziecka, atrakcyjny muzycznie.
  • dzieci prezentują swoje umiejętności na na koncertach i egzaminach (formuła otwarta)

Wymagania:

• własny instrument do systematycznych ćwiczeń w domu
  • stały kontakt z rodzicami/opiekunem
  • czasami zakup nut (często korzystamy z innych możliwości ograniczających wydatki)

Więcej informacji - sekretariat nr tel. 58 670 63 37

Nauka gry na instrumentach dętych i perkusyjnych

Zajecia odbywają się w godzinach popołudniowych.

Perkusja, prowadzący: Franciszek Zioberczyk

Trąbka: prowadzący: Waldemar Szczypior

Nauka gry na gitarze klasycznej

Zajęcia gry na gitarze klasycznej prowadzi pan Maciej Langa - mgr sztuki, artysta, muzyk.

wykształcenie: Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, muzyk orkietrowy Państwowej Opery i Filharmonii Bałtyckiej, nauczyciel muzyki w szkole średniej i podstawowej.

Charakter zajęć:

• nauka gry na gitarze klasycznej
  • indywiduala praca nad uczniem
  • profesjonalne rozwijanie uzdolnień muzycznych
  • prezentacja umiejętności ucznia na koncertach i egzaminach (formuła otwarta)

Wymagania:

• własny instrument do systematycznych ćwiczeń w domu
  • stały kontakt z rodzicami/opiekunem
  • zakup podręcznika do nauki
  • pełne zaangażowanie i zainteresowanie nauką na instrumencie
  • warunki psychofizyczne (wielkość dłoni, siła palców do wydobycia dźwięku ze strun)

Więcej informacji - sekretariat nr tel. 58 670 63 37

Zajęcia plastyczne:

prowadzacy: Jacek Gorzawski

Zajecia odbywają sie w Domu Sołeckim w Czymanowie, ul. Słoneczna 4 - w soboty w godzinach10:00-13:00

Studio artystyczne dla młodych talentów ŻAR powstało w 2014 roku i skupia w swych szeregach uzdolnioną plastycznie młodzież z terenu Gminy Gniewino.

Zajęcia prowadzone przez artystę malarza Jacka Gorzawskiego ukierunkowane są przede wszystkim na pobudzaniu wyobraźni malarskiej młodych adeptów sztuki.

Spektrum prowadzonych zajęć obejmuje takie techniki jak malarstwo olejne i akrylowe, rysunek ołówkiem i pastelami a także tworzenie kolaży.

Uczniowie ŻAR - u poszczycić się mogą zdobywaniem nagród i wyróżnień w wielu konkursach plastycznych organizowanych na terenie gminy, w Koszalinie, Gdańsku czy Wejherowie. Działalność studium dla mlodych talentów zapewnia wsparcie finansowe Towarzystwa Oświatowego z Gniewina.

ZAŁĄCZNIKI:

Karta Zgłoszeniowa

Utworzono dnia 14.04.2023, 10:29

Katalog biblioteki

LEKTURY SZKOLNE

Bajki do słuchania za darmo

BAJKI ZASYPIANKI

Darmowa wypożyczalnia zbiorów cyfrowych BN