Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI, strona 4:

21. Wodno-Piesza Pielgrzymka z Nadola do Żarnowca za nami

Utworzono dnia 02.08.2023

W minioną niedzielę, 30 lipca, po raz 21. z Przystani w Nadolu na Jezioro Żarnowieckie wypłynęli uczestnicy corocznej Wodno-Pieszej Pielgrzymki do Żarnowca z okazji Odpustu św. Anny.

Historia tej  Pielgrzymki sięga lat dwudziestych minionego wieku, kiedy Nadole było jedyną polską wsią po tej stronie jeziora, a do polskiego kościoła w Żarnowcu wierni mogli się wtedy dostać wyłącznie drogą wodną...

czytaj dalej na temat: 21. Wodno-Piesza Pielgrzymka z Nadola do Żarnowca za nami

Krancbal – popularny festyn kaszubski zgromadził wielu wielbicieli lokalnego folkloru!

Utworzono dnia 25.07.2023

Dnia 23.07.2023 r. w godzinach od 11:00 do 17:00, odbył się KRANCBAL - impreza kulturalna z udziałem wielu artystów i zespołów muzycznych.

Stoiska regionalne okazały się prawdziwą ucztą dla zmysłów. Każde z nich prezentowało unikalne rękodzieło i produkty charakterystyczne dla kaszubskiego regionu. Na straganach można było znaleźć wyroby z wikliny, ceramikę zdobioną charakterystycznymi wzorami, hafty, koronki, a także ozdoby z drewna. Nie zabrakło kaszubskiej tabaki i pysznych naturalnych miodów. Wszystkie te wyroby oddawały niepowtarzalny charakter kaszubskiej kultury i niezwykłą precyzję wykonania. Wśród zapachów tradycyjnych potraw unosił się zapach świeżo pieczonego chleba z tradycyjnego pieca oraz wędzonej ryby z wędzarni, które to znajdują się w Skansenie Zagroda Gburska i Rybacka w Nadolu.

czytaj dalej na temat: Krancbal – popularny festyn kaszubski zgromadził wielu wielbicieli lokalnego folkloru!

Dni Gminy Gniewino zakończone - dziękujemy za Waszą obecność!

Utworzono dnia 25.07.2023

Z radością patrzyliśmy na Was, jak bawiliście się na święcie naszej Gminy! Nasze wydarzenie co rok przybiera podobną formę, która co roku zachęca coraz większe grono uczestników do przybycia na Dni Gminy Gniewino!

22 lipca rozpoczęliśmy od przemarszu. W paradzie szły orkiestry dęte, przedstawiciele Urzędu Gminy Gniewino, sołectw, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Klub Sportowy Stolem z uczniami ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Gniewinie, Stowarzyszenie Militarni Gniewino, Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Ochotnicze Straże Pożarne – było Nas naprawdę dużo, bo około 600 osób, a przemarsz robił ogromne wrażenie. Parada wystartowała z placu przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Gniewinie i przeszła do kompleksu turystycznego „Kaszubskie Oko”, którego centralnym elementem i najbardziej rozpoznawalnym jest nasza Wieża Widokowa.

 

czytaj dalej na temat: Dni Gminy Gniewino zakończone - dziękujemy za Waszą obecność!

WAKACJE LETNIE 2023

Utworzono dnia 19.06.2023

Harmonogram Wakacji Letnich 2023 dostępny jest do pobrania w załączniku. Zapraszamy! 

UWAGA  ZMIANA!

Spektakl "Piraci i skarb pustyni" w Domu Sołeckim w Chynowiu odbędzie się w piątek 4 sierpnia o godzinie 15:00 i tego samego dnia w Centrum Kultury w Gniewinie o godzinie 17:00.

czytaj dalej na temat: WAKACJE LETNIE 2023

Zakończył się kolejny rok muzycznej nauki naszych uczniów - Studio Artystyczne dla Młodych Talentów

Utworzono dnia 22.06.2023

Kolejny rok nauki za nami. Dzieci i młodzież ze Studia Artystycznego dla Młodych Talentów ćwiczyły cały rok pod czujnym okiem swoich doświadczonych nauczycieli. Zajęcia z gry na fortepianie prowadzi Pani Iwona Filant - Melańczuk, zaś naukę gry na gitarze prowadzi Pan Maciej Lange. To był intesywny rok, którego efekty mogliśmy podziwiać w wieczór 21 czerwca, podczas koncertu podsumowującego.

Był to też ważny dzień i pełen wzruszeń dla Zofii Kamińskiej, ponieważ tego dnia, zakończyła 12 lat nauki przy Pani Iwonie i z sukcesami może kontynuwać swoją muzyczną podróż w wyższej szkole.

Życzymy wszystkim starym i nowym uczniom, żeby nie tracili motywacji, żeby angażowali się w swoją naukę a jednocześnie pasję.

czytaj dalej na temat: Zakończył się kolejny rok muzycznej nauki naszych uczniów - Studio Artystyczne dla Młodych Talentów

Chór "Appassionato" zdobył Srebrny Dyplom!

Utworzono dnia 21.06.2023

W tegorocznej szóstej już edycji Bałtyckiego Konkursu Chórów POMERANIA CANTAT Koszalin – Słupsk wziął udział gniewiński chór "Appassionato". Przesłuchania konkursowe odbywały się 3 i 4 czerwca br. w Auli Uniwersytetu Pomorskiego w Słupsku. Brało w nich udział 19 chórów z całej Polski. Poziom wykonawczy był bardzo wysoki, zatem było to wyjątkowe wydarzenie. Kompozytorem przewodnim tego święta muzyki był, uważany za twórcę polskiej opery narodowej, Stanisław Moniuszko. Można było zatem usłyszeć wiele pięknych wykonań utworów tego kompozytora. Nasz gminny chór "Appassionato" wystąpił tym razem w żeńskim składzie, niezmiennie pod dyrekcją pani Joanny Kurek. Zespół przedstawił różnorodny repertuar, w któreym znalazła się "Pieśń wieczorna" S. Moniuszki. Jury konkursowe, prof. Anna Fiebieg, dr hab. Grażyna Wolter-Kaźmierczak oraz dr hab. Monika Zytke doceniło walory wykonawcze "Appassionato" i uhonorował go Srebrnym Dyplomem.

 

czytaj dalej na temat: Chór "Appassionato" zdobył Srebrny Dyplom!

Zakończenie roku akademickiego 2022/2023 UTW w Gniewinie

Utworzono dnia 09.06.2023

 

W poniedziałkowe południe 5 czerwca w Centrum Kultury i Bibliotece w Gniewinie odbyło się zakończenie roku akademickiego 2022/2023 Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Gniewinie przy Towarzystwie Oświatowym. W minionym roku 30 aktywnych słuchaczy uczestniczyło w zajęciach malarskich, teatralnych, gimnastyce dla seniorów, lektoratach języka angielskiego dla początkujących i zaawansowanych oraz zajęciach na pływalni i aqua aerobiku. 

czytaj dalej na temat: Zakończenie roku akademickiego 2022/2023 UTW w Gniewinie

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Luty 2024
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3

Imieniny

Katalog biblioteki

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 91

W poprzednim tygodniu: 187

W tym miesiącu: 643

W poprzednim miesiącu: 1014

Wszystkich: 102097

LEKTURY SZKOLNE

Bajki do słuchania za darmo

BAJKI ZASYPIANKI

Darmowa wypożyczalnia zbiorów cyfrowych BN