Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Muzycy z Gminy Gniewino nie próżnowali

Utworzono dnia 02.02.2024

 

Muzycy z gminy Gniewino nie próżnowali

            Ostatni kwartał 2023 i początek 2024 roku były czasem obfitym w występy muzyczne grup działających przy CKiB w Gniewinie.

            Szczególnie intensywnie koncertował chór gminny Appassionato, który prezentował się zarówno w składzie mieszanym i żeńskim, a'cappella i z różnorodnym akompaniamentem,
a prezentowany program również był urozmaicony, gdyż znalazły się w nim utwory świeckie oraz religijne z różnych epok.

Pierwszy z cyklu jesienno-zimowych koncertów odbył się 29 października w kościele pw. Św. Jadwigi Śląskiej w Kębłowie. Appassionato wraz Kwartetem Kobiecym, klarnecistą - Wojciechem Kolińskim, pianistką Anną Zazulą Chajęcką oraz solistkami Anną Potrykus i Emilią Warmińską wykonali utwory L. Delibes, E. Whitacre'a oraz J. Ruttera. Tych samych wykonawców i repertuar wzbogacony o pieśni patriotyczne można było usłyszeć w niedzielę 12 listopada 2023 r. na koncercie w gniewińskim kościele parafialnym pw. św. Józefa Rzemieślnika w ramach Obchodów Święta Niepodległości. Kolejny koncert miał miejsce 3 grudnia 2023 r. w kościele pw. św. Augustyna Biskupa w Nadolu i odbył się w ramach Dni Kultury Gminy Gniewino.

Rok 2023 zamknął występ w mroźną niedzielę 17 grudnia, w odmiennej aurze i nastroju, Appassionato miał bowiem okazję kolejny raz zaprezentować się na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Krokowej, gdzie wprowadził słuchaczy w świąteczną atmosferę wykonując kilkanaście kolęd. Gniewiński chór miał również zaszczyt otworzyć nowy rok koncertowy w ART 39 w Gdyni Orłowie, gdzie w sobotę 13 stycznia odbył się Koncert Noworoczny, na którym żeński skład chóru miał okazję wykonać Messe breve L. Delibes oraz kolędy. W pełnym, mieszanym składzie Appassionato wystąpił 21 stycznia 2024 r. w kościele pw. Józefa Rzemieślnika w Gniewinie, gdzie gniewińskiej publiczności zaprezentował garść kolęd.

            Również Zespół Folklorystyczny Nadolanie kończył rok w niezwykle intensywnym stylu. W ubiegłym roku zespół reprezentował naszą Gminę i nasz kraj w Macedonii Północnej na Międzynarodowym Festiwalu Kostowskim w Ochrydzie. Poza tym występował w wielu miejscach w regionie, kończąc rok występem 3 grudnia w kościele parafialnym pw. św. Ottona w Kostkowie w ramach obchodów Dni Kultury Gminy Gniewino, a 20 stycznia 2024 r. wziął w V Pomorskim Przeglądzie Kaszubskich Kolęd i Pastorałek im. Franciszka Okunia w kościele w Lęborku.

           Natomiast nasza Gminna Orkiestra Dęta oraz zespół taneczny „Gwiazdki”, którzy we wrześniu  reprezentowali nas w Hiszpanii na VI Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie Orkiestr Golden Sardana - występowali także w Gogolinie i wielu innych miejscach. Tymczasem rok 2024 Orkiestra rozpoczęła koncertem kolęd i innych melodii świątecznych w dwie kolejne niedziele: 7 stycznia w kościele parafialnym pw. św. Józefa Rzemieślnika w Gniewinie, a 14 stycznia - w kościele św. Ignacego Loyoli w Jastrzębiej Górze.

            Wszystkie muzykujące formacje miały również w grudniu swoje kameralne spotkania opłatkowe, na których oprócz wspólnego śpiewania kolęd podsumowały miniony rok i snuły plany na nadchodzący. Wszystkie zespoły serdecznie dziękują Gminie Gniewino, wszystkim Sympatykom i Sponsorom za wsparcie i pomoc w bieżącej działalności oraz zapraszają do dalszej współpracy.

           

  Orkiestra Dęta Gminy Gniewino ogłasza nabór uczniów na naukę gry na instrumentach dętych. Chętnych do nauki lub ich opiekunów/rodziców zapraszamy do zgłoszeń i kontaktu telefonicznego 58 670 63 37 w sekretariacie Centrum Kultury do końca lutego 2024 r. Przesłuchania kandydatów odbędą się w odrębnym terminie, a chętni zostaną powiadomieni telefonicznie.

Muzyczny przełom roku 2023 i 2024

Utworzono dnia 02.02.2024, 14:33

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Luty 2024
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3

Imieniny

Katalog biblioteki

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 90

W poprzednim tygodniu: 187

W tym miesiącu: 642

W poprzednim miesiącu: 1014

Wszystkich: 102096

LEKTURY SZKOLNE

Bajki do słuchania za darmo

BAJKI ZASYPIANKI

Darmowa wypożyczalnia zbiorów cyfrowych BN