Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Za nami "Dni Kultury Gminy Gniewino 2023"

Utworzono dnia 06.12.2023

Podczas Dni Kultury Gminy Gniewino wróciliśmy wspomnieniami do sukcesów Orkiestry Dętej Gminy Gniewino i Zespołu Tanecznego "Gwiazdki" podczas festiwalu Golden Sardana w Barcelonie. Przypomnijmy z jakimi nagrodami wrócili nasi reprezentanci z Barcelony: Orkiestra Dęta Gminy Gniewino zdobyła 1 miejsce w kategorii najlepsze wykonanie sardany - tradycyjnej muzyki katalońskiej i 1 miejsce w kategorii najlepsze wykonanie hymnu klubu piłkarskiego FC Barcelona oraz zdobyli prestiżowe wyróżnienie „Złoty Dyplom” za wykonanie koncertu a Zespół taneczny „Gwiazdki” również został doceniony za swoje występy i zdobył 3 miejsce w kategorii „Majorettes”.

Był to również czas, kiedy świętowaliśmy 20-lecie KGW Perlino! Podczas uroczystości zostały wręczone "Stolemy Kultury" - nasze prestiżowe, lokalne wyróżnienie, które w tym roku przyznano sześciu działającym Kołom Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Gniewino.

W niedzielę 3 grudnia w bardzo zimowej aurze kontynuowaliśmy obchody "Dni Kultury Gminy Gniewino" jak co roku gościliśmy na naszej scenie Zespół Teatralny “Niepospolite Ruszenie” z Tuchlina i niesamowity spektakl "Czy pan żyje, Panie Scrooge?" Dziękujemy za to pouczające i świetnie wykonane teatralne widowisko. Tego też dnia w Kościołach w Kostkowie i Gniewinie odbyły się koncerty Chóru Apassionato oraz Zespołu Folklorystycznego “Nadolanie”.

Ważnym elementem corocznych Dni Kultury jest ukazanie umiejętności naszych uczniów ze Studia Artystycznego dla Młodych Talentów.Na naszych oczach rosną nam niesamowici artyści, których prowadzą najlepsi nauczyciele. Ten dzień był skierowany również do naszego nieocenionego Jury konkursu literackiego "Gniewińskie Pióro", którego wyniki zostały ogłoszone na naszej stronie. 

DKGG i Wieżowisko, które wpisywało się w DKGG zostały sfinansowane z;

  • Budżetu Gminy Gniewino
  • Ministerstwa Kultury I dziedzictwa narodowego ( pozyskane przez TO)
  • Starostwo Powiatowe w Wejherowie
  • Stowarzyszenie TO
  • Fundację „Wspólne Dobro”
  • Stowarzyszenie Grupa Rozwoju Lokalnego „Pradolina Łeby”

 

Sponsorem Głównym Dni Kultury Gminy Gniewino jest spółka Polskie Elektrownie Jądrowe Sp. z o.o., odpowiedzialna za przygotowanie procesu inwestycyjnego w projekcie budowy pierwszej polskiej elektrowni jądrowej.

 

Przez te dni na scenie zaprezentowało się około 600 artystów, wykonawców, a widownia to około 1 700 osób

Serdecznie wszystkim dziękujemy!

 

 

DKGG 2023

Utworzono dnia 06.12.2023, 22:08

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Luty 2024
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3

Imieniny

Katalog biblioteki

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 90

W poprzednim tygodniu: 187

W tym miesiącu: 642

W poprzednim miesiącu: 1014

Wszystkich: 102096

LEKTURY SZKOLNE

Bajki do słuchania za darmo

BAJKI ZASYPIANKI

Darmowa wypożyczalnia zbiorów cyfrowych BN