Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Dzień Chleba i Miodu 2022

Utworzono dnia 29.08.2022

Dzień Chleba i Miodu w Nadolu

Pogoda dopisała podczas  tegorocznych obchodów Dnia Chleba i Miodu w Nadolu! Dziękujemy Wam za tak liczne uczestnictwo w naszym corocznym święcie, które w tym roku obchodziliśmy w niedzielę 28 sierpnia.

Razem z Muzeum Ziemi Puckiej im. Floriana Ceynowy dziękujemy wszystkim wystawcom rękodzieła, wypieków i wyrobów pszczelarskich oraz Kołom Gospodyń Wiejskich z Rybna, Perlina
i Kostkowa.

A jak spędziliśmy ten dzień w Nadolu?

Wydarzenie rozpoczęła uroczysta Msza Święta w Kościele pw. Św. Augustyna Biskupa w Nadolu, podczas której zostały poświęcone wieńce dożynkowe biorące udział w gminnym konkursie wieńców. Po Mszy Świętej udaliśmy się do Skansenu Zagroda Gburska i Rybacka, żeby tam wspólnie świętować Dzień Chleba i Miodu.

Uczestnicy zostali przywitani w Nadolu przez Barbarę Kos – Dąbrowską Dyrektor Muzeum Ziemi Puckiej im. Floriana Ceynowy, Zbigniewa Walczaka, Wójta Gminy Gniewino –oraz Mieczysława Struka, Marszałka Województwa Pomorskiego .

Na  ustawionej malowniczo scenie – na tle Jeziora Żarnowieckiego - odbyły się występy różnych zespołów folklorystycznych oraz występy kabaretowe. Wystąpili m.in. Chór „Zawisza Czarny”, Zespół Folklorystyczny Nadolanie, Zespół Bliza, Redzanie czy Kaszubska Kapela Rodzinna „Bas”. Zwieńczeniem wydarzenia była zabawa przy muzyce na żywo przy muzyce zespołu BLUE NIGHT.

Wieńce dożynkowe oceniała komisja konkursowa w składzie: Joanna Grochowska, Kamila Tucholska, przedstawicielki Muzeum Ziemi Puckiej oraz Waldemar Szczypior, Dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki w Gniewinie. Komisja miała nie lada wyzwanie, ponieważ wszystkie wieńce były świetne, i widać było pracę, którą poszczególni wykonawcy  włożyli w ich przygotowanie. Gminny Konkurs Wieńców Dożynkowych zakończył się następującymi wynikami:

1 miejsce – Sołectwo Bychowo,

2 miejsce - Sołectwo Rybno

3 miejsce – Sołectwo Lisewo

W konkursie wzięło udział ogółem 10 sołectw z Gminy Gniewino. Gratulujemy serdecznie zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom składamy podziękowanie za udział i zaangażowanie!

 

Sponsorem Głównym Dnia Chleba i Miodu jest spółka Polskie Elektrownie Jądrowe sp. z o.o., odpowiedzialna za przygotowanie procesu inwestycyjnego w projekcie budowy pierwszej polskiej elektrowni jądrowej.

Dzień Chleba i Miodu 2022

Utworzono dnia 29.08.2022, 15:15

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Maj 2023
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imieniny

Katalog biblioteki

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 269

W poprzednim tygodniu: 293

W tym miesiącu: 997

W poprzednim miesiącu: 841

Wszystkich: 85318

LEKTURY SZKOLNE

Bajki do słuchania za darmo

BAJKI ZASYPIANKI

Darmowa wypożyczalnia zbiorów cyfrowych BN