Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI, strona 2:

Dni Kultury Gminy Gniewino przed nami, zapraszamy!

Utworzono dnia 13.11.2023

 Serdecznie zapraszamy na tegoroczne podsumowanie dorobku kulturalnego w Gminie Gniewino!

Czeka Was tydzień pełen atrakcji, jubileuszy, teatrów, pokazów, koncertów i wiele wiele innych...

Do zobaczenia w Gniewinie!

Sponsorem Głównym Dni Kultury Gminy Gniewino jest spółka Polskie Elektrownie Jądrowe Sp. z o.o., odpowiedzialna za przygotowanie procesu inwestycyjnego w projekcie budowy pierwszej polskiej elektrowni jądrowej.

czytaj dalej na temat: Dni Kultury Gminy Gniewino przed nami, zapraszamy!

Przedstawiamy program tegorocznej edycji WIEŻOWISKA!

Utworzono dnia 09.11.2023

 

 

Dofinansowano z budżetu państwa – ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Program do pobrania w załączniku :)

czytaj dalej na temat: Przedstawiamy program tegorocznej edycji WIEŻOWISKA!

Narodowe Święto Niepodległości w Gniewinie

Utworzono dnia 13.11.2023

W sobotę 11 listopada w Nadolu uczciliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Podczas wydarzenia zostały złożone wiązanki patriotyczne pod pomnikiem, a w kościele odbyła się uroczysta msza święta w Kościele Rzymskokatolickim pw. św. Augustyna Biskupa. Sobotnie uroczystości zakończył koncert Zespołu Folklorystycznego "Nadolanie".

W Niedzielę 12 listopada w Kościele pw. Św. Józefa Rzemieślnika w Gniewinie, mieliśmy okazje posłuchać niesamowitego koncertu, podczas którego wystąpił Chór Appassionato z Gniewina wraz z Kobiecym Kwartetem Smyczkowym, Wojciechem Kolińskim na klarnecie oraz Anną Zazulą - Chajęcką na fortepianie.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność.

Nowy sprzęt w OSP Gniewino!

Utworzono dnia 11.10.2023

Dzięki dotacji otrzymanej od Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. w ramach programu „Wzmocnij swoje otoczenie”, nasza jednostka wzbogaciła się o kamerę termowizyjną FLIR K45.

Kamery termowizyjne to podstawowe narzędzie w działaniach pożarowych - pozwalają na zaplanowanie taktyki działań, łatwiejsze i bezpieczniejsze poruszanie się w zadymionych pomieszczeniach i szybsze odnajdywanie poszkodowanych.

Całkowity koszt zakupu wyniósł 27 587.00 zł. z czego 20 000.00 zł. to otrzymany grant. Pozostała kwota pochodziła ze środków własnych jednostki.

czytaj dalej na temat: Nowy sprzęt w OSP Gniewino!

Sukcesy Orkiestry Dętej Gminy Gniewino i zespołu tanecznego "Gwiazdki:" w Barcelonie!

Utworzono dnia 20.09.2023

W dniach od 13 września do 16 września 2023 roku Orkiestra Dęta Gminy Gniewino oraz zespół taneczny Gwiazdki mieli niepowtarzalną okazję uczestniczyć w VI Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie Orkiestr Golden Sardana, który odbył się w malowniczych miastach Lloret de Mar i Barcelonie w Hiszpanii. To wyjątkowe wydarzenie zgromadziło utalentowane orkiestry dęte i mażoretki, co stworzyło wspaniałą atmosferę międzynarodowej wymiany kulturowej. Jest to jeden z najbardziej prestiżowych w Europie konkursów dla orkiestr dętych oraz największa impreza w ciągu roku organizowana w Barcelonie, gromadzącym artystów i melomanów z całego kraju [...]

czytaj dalej na temat: Sukcesy Orkiestry Dętej Gminy Gniewino i zespołu tanecznego "Gwiazdki:" w Barcelonie!

Uroczystości Upamiętniające Ofiary Marszu Śmierci Stutthof.

Utworzono dnia 18.09.2023

W dniu 17 września, na cmentarzu w Rybnie, odbyły się Uroczystości Upamiętniające Ofiary Marszu Śmierci Stutthof. Wydarzenie to zgromadziło wiele osób, w tym przedstawicieli władz lokalnych i regionalnych, mieszkańców okolicznych miejscowości jak i rodzin ofiar „Marszu Śmierci” [...]

czytaj dalej na temat: Uroczystości Upamiętniające Ofiary Marszu Śmierci Stutthof.

Plener Malarski "Kaszubskie Krajobrazy"

Utworzono dnia 12.09.2023

II Gniewiński Plener Malarski „Kaszubskie Krajobrazy” organizowany przez Stowarzyszenie Towarzystwo Oświatowe przy współpracy Centrum Kultury i Biblioteki oraz Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gniewinie, który odbywa się od 10 września do 14 września 2023 r. w Dworze w Bychowie (gm. Gniewino).

Głównym założeniem pleneru jest pokazanie zróżnicowanego pejzażu i elementów krajobrazu Gminy Gniewino oraz życia mieszkańców w formie prac malarskich wykonanych różnymi technikami, a także integracja lokalnego środowisko twórczego. Wspólny pobyt uczestników w jednym miejscu oraz niejako wspólna praca nad obrazami służyć mają wymianie doświadczeń i technik artystycznych, a dla organizatora pozyskaniu dzieł malarskich inspirowanych przyrodą, zabytkami, architekturą i życiem mieszkańców gminy Gniewino

Jesienią, po  dopracowaniu i dokończeniu prac malarskich zorganizowana zostanie wystawa poplenerowa w budynku Centrum Kultury i Biblioteki.

Wydarzenie dofinansowano ze środków Powiatu Wejherowskiego. 

czytaj dalej na temat: Plener Malarski "Kaszubskie Krajobrazy"

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Luty 2024
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3

Imieniny

Katalog biblioteki

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 91

W poprzednim tygodniu: 187

W tym miesiącu: 643

W poprzednim miesiącu: 1014

Wszystkich: 102097

LEKTURY SZKOLNE

Bajki do słuchania za darmo

BAJKI ZASYPIANKI

Darmowa wypożyczalnia zbiorów cyfrowych BN