Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI, strona 1:

WALENTYNKI W KINIE!

Utworzono dnia 01.02.2024

W Walentynkowy wieczór 14 lutego o godz. 19:00 serdecznie zapraszamy Was: pary i singli, młodych i tych wcześniej urodzonych do Sali Widowiskowo-Kinowej w Gniewinie na drugą część zabawnej polskiej komedii „Teściowie 2” w reż. Kaliny Alabrudzińskiej. Komiczno-ironiczna opowieść o tym, jaki jest stan małżeństwa z trzydziestoletnim stażem, o różnicy pokoleniowej w związku, która wciąż wydaje się być tematem tabu oraz o tym, czy w ogóle warto brać ślub...

czytaj dalej na temat: WALENTYNKI W KINIE!

Koncert Kolęd i wernisaż wystawy TRANSFORMACJA za nami:)

Utworzono dnia 30.01.2024

 

W czwartkowy wieczór 25 stycznia Sala Widowiskowo-Kinowa w Gniewinie wypełniła się muzyką fortepianową i gitarową. Uczniowie pani Iwony Filant-Melańczuk (grupa fortepianu) i pana Macieja Langi (grupa gitary) ze Studia Artystycznego dla Młodych Talentów przy CKiB w Gniewinie zaśpiewali i zagrali najpiękniejsze piosenki świąteczne oraz tradycyjne kolędy podczas tegorocznego KONCERTU KOLĘD 2024. Sala Kinowa była pełna dumnych rodzin i znajomych naszych młodych, uzdolnionych wykonawców, a także innych miłośników muzyki i malarstwa, ponieważ Koncertowi Kolęd towarzyszył również wernisaż wystawy malarskiej pn. TRANSFORMACJA, autorstwa pana ARTURA GARSKIEGO, utalentowanego mieszkańca gminy Gniewino.

czytaj dalej na temat: Koncert Kolęd i wernisaż wystawy TRANSFORMACJA za nami:)

Muzycy z Gminy Gniewino nie próżnowali

Utworzono dnia 02.02.2024

 

Ostatni kwartał 2023 i początek 2024 roku były czasem obfitym w występy muzyczne grup działających przy CKiB w Gniewinie.

            Szczególnie intensywnie koncertował chór gminny Appassionato, który prezentował się zarówno w składzie mieszanym i żeńskim, a'cappella i z różnorodnym akompaniamentem,
a prezentowany program również był urozmaicony, gdyż znalazły się w nim utwory świeckie oraz religijne z różnych epok.

czytaj dalej na temat: Muzycy z Gminy Gniewino nie próżnowali

Szkolenie dla Pracodawców - KFS BEZ TAJEMNIC

Utworzono dnia 12.01.2024

Powiatowy Urząd Pracy w Wejherowie zaprasza Pracodawców z powiatu wejherowskiego do udziału w cyklu spotkań nt. Krajowego Funduszu Szkoleniowego ‘'KFS BEZ TAJEMNIC". Spotkanie dla Pracodawców z terenu gminy Gniewino odbędzie się w dniu 18.01.2024 r. w Sali Kinowej w Centrum Kultury i Bibliotece w Gniewinie, ul. Sportowa 1.

Harmonogram cyklu spotkań oraz zapisy za pomocą formularza elektronicznego na stronie internetowej https://wejherowo.praca.gov.pl/-/22511776--kfs-bez-tajemnic-

czytaj dalej na temat: Szkolenie dla Pracodawców - KFS BEZ TAJEMNIC

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia

Utworzono dnia 15.12.2023

Za nami "Dni Kultury Gminy Gniewino 2023"

Utworzono dnia 06.12.2023

Za nami "Dni Kultury Gminy Gniewino 2023"

Sponsorem Głównym Dni Kultury Gminy Gniewino jest spółka Polskie Elektrownie Jądrowe Sp. z o.o., odpowiedzialna za przygotowanie procesu inwestycyjnego w projekcie budowy pierwszej polskiej elektrowni jądrowej.

czytaj dalej na temat: Za nami "Dni Kultury Gminy Gniewino 2023"

Czas na podsumowanie tegorocznego "Wieżowiska"!

Utworzono dnia 06.12.2023

Dwudniowy XIV Ogólnopolski Przegląd Teatrów Amatorskich "Wieżowisko" był niezwykłym wydarzeniem, podczas którego 26 grup teatralnych miało okazję zaprezentować swoje umiejętności i talenty. Przegląd odbył się w atmosferze pełnej pasji, kreatywności i różnorodności artystycznej.

Nasze dni teatru były pełne entuzjazmu, radosnego gwaru oraz niesamowitych kreacji. Każda grupa teatralna miała ograniczony czas na wystawienie swojego spektaklu, a sala  szybko wypełniła się widzami, gotowymi do przyjęcia różnorodnych form teatralnych. [...]

czytaj dalej na temat: Czas na podsumowanie tegorocznego "Wieżowiska"!

Zmiana programu WIEŻOWISKA

Utworzono dnia 27.11.2023

Nowy program dostępny jest w załączniku :)

Dofinansowano z budżetu państwa – ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

"Czy pan żyje, panie Scrooge?" - nowy spektakl Teatru z Tuchlina w Gniewinie!

Utworzono dnia 21.11.2023

 

"Czy pan żyje, panie Scrooge?" - jak można się domyśleć, po nazwisku w tytule, najnowszy spektakl Zespołu Teatralnego "Niepospolite Ruszenie" z Tuchlina nawiązuje do "Opowieści wigilijnej" Karola Dickensa. Ebenezer Scrooge, skąpiec i odludek, otrzymuje w pewną szczególną noc, szansę uniknięcia wiecznego potępienia... . To jednak, co wpłynęło na charakter Scrooge'a, ma swoje korzenie w dalekiej przeszłości. Tak, jak w przypadku chyba każdego z nas... . Serdecznie zapraszamy: 3 grudnia 2023 r. (niedziela)godz.17.00, sala kinowa w Gniewinie.

czytaj dalej na temat: "Czy pan żyje, panie Scrooge?" - nowy spektakl Teatru z Tuchlina w Gniewinie!

Wystawa pokonkursowa XXVII Konkursu Fotografii Prasowej im. Zbigniewa i Macieja Kosycarzy GDAŃSK PRESS PHOTO w Gniewinie!

Utworzono dnia 15.11.2023

Mieszkańcy gminy Gniewino od 16 do 30 listopada br. mogą oglądać nagrodzone w Konkursie fotografie w Centrum Kultury i Bibliotece w Gniewinie w godzinach otwarcia obiektu. Wystawa została wypożyczona z Nadbałtyckiego Centrum Kultury w Gdańsku. Zapraszamy! 

Współorganizatorem Gdańsk Press Photo jest Agencja Fotograficzna Kosycarz Foto Press / KFP.


czytaj dalej na temat: Wystawa pokonkursowa XXVII Konkursu Fotografii Prasowej im. Zbigniewa i Macieja Kosycarzy GDAŃSK PRESS PHOTO w Gniewinie!

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Luty 2024
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3

Imieniny

Katalog biblioteki

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 90

W poprzednim tygodniu: 187

W tym miesiącu: 642

W poprzednim miesiącu: 1014

Wszystkich: 102096

LEKTURY SZKOLNE

Bajki do słuchania za darmo

BAJKI ZASYPIANKI

Darmowa wypożyczalnia zbiorów cyfrowych BN